Kontaktinformationer

Roklubben

Bryggens Roklub

Rundholtsvej 95
2300 København S
Telefon (i bådhal): 20 53 01 80
CVR-nummer: 29905061
Bank: Arbejdernes Landsbank
konto-nr: 5325 0250141
MobilePay: 963334

Bestyrelsen

Formand
Alice Larsen

Telefon: 28 91 32 90
E–mail:  formand@bryggensroklub.dk
E–mail:  alice@aclarsen.dk

Næstformand
Magnus Dauv

Telefon: 53 65 16 31
E–mail:  naestformand@bryggensroklub.dk
E–mail:  magnusdauv@gmail.com

Kasserer
Gerd Hansen

+ Udlejning af klubhus
Telefon: 29 62 83 49
E–mail: kasserer@bryggensroklub.dk
E–mail: gerdh2300@gmail.com

Rochef
Poul Jensen

+ Udlejning af både til lokalture
Telefon: 52 39 01 87
E–mail:  rochef@bryggensroklub.dk
E–mail:  poujen@hotmail.com

Kaproningschef
Michael Olesen

+ Udlån af både til SPP
Telefon: 42 40 88 65
E–mail: michaelolesen_4@msn.com

Bestyrelsesmedlem
Charlotte Wulff

+ Husforvalter
Telefon: 21 60 82 64
E–mail: wulff.charlotte@gmail.com

Suppleant til bestyrelsen
Kirsten L. Jensen

Telefon: 24 27 48 83
E–mail:  kilyje@hotmail.com

Suppleant til bestyrelsen
Stina Styker

Telefon: 60 45 47 97
E–mail:  stina.styker@yahoo.dk

Suppleant til bestyrelsen
Marie Bergmann

Telefon: 50 10 55 34
E–mail:  marie_laura@web.de

Øvrige hverv uden for bestyrelsen

Ungdomsleder
Vibe Kjærsgaard Jørgensen

Telefon: 20 75 90 45
E–mail:  vibe.akj @ gmail.com

Universitetsroning
Bjørn Dohrn Petersen


E–mail: unironing@bryggensroklub.dk  

Materialeforvalter
Karsten Felland

Telefon: 32 51 63 61 / 51 53 63 61
E–mail:  karsten.felland@gmail.com

Redaktør af Vel Roet
Andres Bjørneboe

Telefon: 30 53 10 79
E–mail:  velroet@bryggensroklub.sk

Webmaster / IT-ansvarlig
Claus Larsen

Telefon: 21 68 90 65
E–mail:  webmaster@bryggensroklub.dk

Formand for støtteforeningen G.A.S.
Inger-Lise Sidenius

Telefon: 20 71 83 08
E–mail:  ilsidenius@hotmail.com

Udvalg

Indretningsudvalg

Stina Styker
Kristina Colston
Tanja Pauly
Alice Larsen

Motionsrumsudvalg

Poul Jensen
Magnus Dauv

Langtursudvalg

Charlotte Wulff
Poul Jensen
Kirsten L. Jensen
Jan Hellesøe
Marie Bergmann